„Drugeliai“ žino, ką veikti rudenį!

Rudenėliui įsibėgėjus, vis daugiau linkėjimų gauname iš daržo ir sodo. Vaikučius dažnai aplanko įvairios daržovės ir vaisiai, kurie ne tik skanūs, bet ir naudingi.  O pasirodo juos galima ne tik skanauti, bet su jais ir mokytis skaičiuoti, lyginti, pažinti, pavadinti. Vaikams tai suteikia didelius tyrinėjimo džiaugsmus, lavina  matematinius įgūdžius, smulkiąją motoriką, ugdo pažinimo džiaugsmą, plečia žodyną.

Mokymasis apie bet kokį vaisių ar daržovę gali atrodyti nesvarbus, tačiau tokia veikla ugdo gebėjimą sužinoti daugiau, o vaikai pradeda vertinti, tai ką valgo ir naudoja kasdieniniame gyvenime.  Džiaugiamės tuo faktu, kad daržovės – labai naudingos mūsų organizmui ir nepaprastai skanios.

Kartais grupėje atsidaro jauki “Drugelių” kavinukė. Joje darbuojasi puikūs vyrėjai, bei degustatoriai. Kai už lango ruduo, o soduose gausu obuolių, kriaušių ir aviečių, mūsų mažieji kulinarai kimba į darbus ir verda patį skaniausią vaisių kompotą. Tai puikus gėrimas sušilti pilvukams. Gaminimas su vaikais formuoja savarankiškumo pradmenis, skatina bendradarbiavimą komandoje ir  suteikia patyriminio džiaugsmo.  Kaip mums sekėsi? Tiesiog puikiai!  Juk beveik savarankiškai išvirtas kompotas pats skaniausias!

Kviečiame visus draugauti su gamta ir iš jos gėrybių gausos ne tik gaminti, bet ir šio to sužinoti!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Miknevičienė

 

Close Menu