Spalio 21 dieną mūsų darželyje įvyko edukacija su ožkytėmis. Net iš Kazlų Rūdos savivaldybėje esančio ūkio ,,Bagota ciba“ atvyko keturios žavios ožkytės: anglų nubijos (nulėpausės) Gilė, Muzika ir Kregždė ir prancūzų alpinė Sėkmė. Namuose liko daugiau ožkyčių bei jų draugas ožys Gazas.
Darželio pievelėje ožkytės ganėsi aptvarėlyje. Vaikai šalia tvorelės glostė jas, džiaugėsi, labai norėjo pamaitinti. Šeimininkai pristatė ožkas: juodoji su balta dėme tai Kregždė, nes kai bėga didelės juodos ausys atrodo kaip sparnai. Balta su rudom dėmėm, tai muzika, nes maža labai gražiai bliaudavo. Tamsiai ruda vardu Gilė, o šviesiai ruda tai Sėkmė. Ožkos šeimininkas kvietė ypač glostyti Sėkmę, kad laimė ir sėkmė mus lydėtų.
Visi vaikai buvo labai smalsūs: klausinėjo, kas tokie geltoni ožkų ausyse, ką jie reiškia. Mergaitės, sužinoję, kad tai auskarai, tuojau savo auskarus pasirodė. Buvo smalsu, kur pas ožką randasi pienas. Pasirodo, kai melžia ožkas, jas užkelia ant stalelio, kad patogiau būtų. Pats melžimo procesas trunka apie 5 minutes. Vienu metu ožka duoda 2,5 – 3 litrus pieno. Jis yra labai riebus ir primena grietinėlę.
Gilę už pavadėlio vaikai galėjo pavedžioti po pievelę. Labai jau nepaklusni buvo Gilė: labai norėjo paskanauti dekoratyvinės blindės šakelių ir lapų. Pasirodo, kad ir kilmingų ožkų didžiausias delikatesas yra karklų, obelų šakos. Nuo rudenėlio šventės turėjome likusį didžiulį buroką, tai jį padovanojome ožkoms. Galės Gazui lauktuvių parvežti. Šeimininkai paaiškino, kad ožkos maitinasi žole ar šienu, ryte dar gauna traiškytų grūdų. Mėgsta paskanauti morkų, obuolių. Darželyje skaniai graužė moliūgą. Jų aptvare visada yra gabalas druskos. Darželyje irgi buvo gabalas druskos, išlaižytas liežuviais įvairiomis duobelėmis.
Ožkyčių edukacija buvo puikus patyriminis ugdymas, glostant, liečiant bei maitinant ožkas. Drąsiausi ištiesė delniuką ir ožką lyžtelėjo. Kokios emocijos, pajutus liežuvio šiurkštumą. Visokių emocijų iššaukė toks natūralus procesas kaip tuštinimasis. Vaikai buvo žingeidūs, smalsūs, aktyvūs ir džiaugsmingi
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Stanislava Arlauskienė