Švenčiame visi – Vyturėliui 45-eri!

Kartą išminčiui uždavė klausimą: – Kuo geriau sekti?   Geriausia sekti vaiku, – atsakė išminčius.
– Bet vaikas dar nieko nesupranta! Net nesuvokia, kas yra tikrovė!
– Labai klystate, – atsakė išminčius. – Vaikui būdingi keturi bruožai, kurių niekada neturėtume pamiršti. Vaikas visada linksmas be ypatingos priežasties. Jis nuolat užsiėmęs. Ką nors užsibrėžęs, kuo atkakliausiai to siekia ir reikalauja. Ir dar – jis labai greitai liaujasi verkęs.    /Paulo Coelho/
                                                                                   
Sausio 22 dieną Pakruojo vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“ pasitiko savo 45-ąjį gimtadienį! Pasitiko pasipuošęs ir laimingas, turėdamas 150 nuostabiai fantastiškų vaikučių ir šaunią bei nepailstančią 47 darbuotojų komandą, keliaujančią vertybių filosofijos keliu, kuriame svarbiausia vertybė – VAIKAS. Labai stengiamės, kad kiekvienas vaikas čia jaustųsi suprastas,  mylimas, saugus ir reikalingas. Nuolat skambantys vaikų balsai ir skardus jų juokas, muzika ir dainos, draugiški pokštai ir išdaigos išduoda, kad čia gyvena nerūpestinga vaikystė su savo džiaugsmais ir rūpestėliais. Tad ir tikroji gimtadienio diena prasidėjo skambant muzikai nuo pat ankstaus ryto ir bičiulių lankymu visame darželyje, pasikeičiant apsikabinimais ir linkėjimais. Vaikučiai lankė draugus kitose grupėse, savo apkabinimais ir linkėjimais  džiugino visus darželio darbuotojus.

Antradienį – muzikinių linksmybių diena –  pakvietė visus į darželio salę, kurioje stebuklingai džiugią šventinę nuotaiką užkūrė muzikinė grupė „Svirplys“ iš Šiaulių. Vaikučių gerai žinomos ir mėgstamos dainelės išjudino šokiui mus visus. Vaikai kartu aktyviai dainavo ir trepsėjo, džiugiai nustebindami net pačius atlikėjus. Koncerte apsilankė didžiulis dramblys, vos tilpęs pralįsti pro salės duris. Vaikų džiugesio ir juoko buvo tiek daug, kad žodžiais sunku nupasakoti. Koncertą vainikavo visų kartu sudainuotas darželio himnas ir didžiulis saldus tortas bei fejerverkai.

Trečiadienį sulaukėme svečių. Darželio salėje vyko šilta ir jauki „Vyturėlio“ bendruomenės šventė. Susirinkusius svečius ir visą „Vyturėlio“ bendruomenę  pasveikino direktorė Rita Vičiuvienė. Dėkodama už atsakingą, kruopštų, kūrybingą ir prasmingą darbą, kaip padėkos gestą, kiekvienam darbuotojui įteikė po rožės žiedą. „Vyturėlyje“ viešėjusi buvusi direktorė Nijolė Valienė, beveik 39 metus vadovavusi darželiui, pasidžiaugė gražiai tvarkoma darželio aplinka bei sėkmingai įgyvendinamais projektais, linkėjo visiems dar daug kūrybinių sumanymų ir įgyvendinamų idėjų. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, buvęs „Vyturėlio“ auklėtinis, sveikindamas darželį, trumpam sugrįžo į smagius vaikystės prisiminimus ir pasidžiaugė, kad  šiandien „Vyturėlis“ yra stipri ir šiuolaikiška ugdymo įstaiga, tvirtai žiūrinti į ateitį ir planuojanti naujus sumanymus. Meras įteikė padėką ikimokyklinio ugdymo mokytojai Janinai Kazokaitienei už 45 kūrybingus ir profesionalius metus, skirtus darželiui. Padėkos įteiktos ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui  Nijolei Maciūnienei bei direktoriaus pavaduotojai ūkiui Aidai Dumbrienei. „Vyturėlio“ bendruomenę  sveikino Pakruojo švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė ir vyriausioji specialistė Vilma Jaraitė, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė, Pakruojo seniūnijos seniūnas Svajūnas Miknevičius, Pakruojo rajono savivaldybės ekologė Austina Kuncevičienė.

Susirinkusius svečius ir visą darželio bendruomenę savo gražiomis dainelėmis ir gera nuotaika užbūrė darželio mergaičių ansamblis. Mergaites dainuoti moko ir sceninio meno paslaptimis dalinasi meninio ugdymo mokytoja Skaidrė Sprinžukaitė-Mužienė.

Po sveikinimų ir gražių linkėjimų darželį aplankiusių svečių laukė staigmena:  išdalinti bilietai į kelionę po vaikystės šalį. Bilieto kaina – 45 šypsenos. Svečiai buvo pakviesti į įsivaizduojamą traukinį, kuriuo keliavo po darželį, aplankydami visas vaikučių grupes, naujai įkurtą sensorinį kambarį „Sensoriukas“, vaikų valgyklą, visuomenės sveikatos specialisto ir švietimo pagalbos specialistų kabinetus. Kelionės metu visi kartu patyrėme daug gražių emocijų. Vaikučiai svečius pasitiko išradingai ir kūrybingai: deklamavo savo kūrybos eiles, kvietė kartu šokti, dainuoti, mankštintis, užrašyti linkėjimus,  vaišino įsivaizduojama arbata. Kelionė visai neprailgo ir sukėlė daug teigiamų emocijų mums visiems.

Labai nuoširdus ir atsakingas šios dienos momentas buvo geranoriška mamyčių pagalba, būnant su vaikučiais grupėse, kad mokytojos ir jų padėjėjos turėtų galimybę pabūti šventėje kartu su visais svečiais. Tai turbūt pati gražiausia ir vertingiausia dovana darželiui ir visoms mokytojoms. Širdingai dėkojame visoms mamytėms už jų supratingumą ir geranoriškumą.

Visą jubiliejinio gimtadienio savaitę savo vaikučius, Jų tėvelius ir svečius kvietėme ruošti dovaną darželiui. Dalyvaujame programoje „Skaitantys vaikų darželiai“ ir daug dėmesio skiriame skaitymui, todėl ir dovanų norėjome gauti daug spalvingų ir įdomių knygelių, prašydami užrašyti ant knygelės linkėjimą, kad knygelė virstų ypatingai svarbia ir neįkainojamai vertinga dovana darželiui ir prisiminimu apie jį lankiusį vaikutį bei jo šeimą. Ir mums pavyko! Darželio koridoriuje įsikūręs „Vyturėlio gimtadienio knygynėlis“ per vieną savaitę surinko 176 spalvingas ir įdomias knygas! Ketvirtadienį vėl visi susitikome darželio salėje pasiklausyti mūsų mergaičių ansamblio atliekamų dainelių ir visus  knygelių dovanotojus apdovanojome padėkomis. Į grupes vaikučiai grįžo nešini knygelėmis, kurias patys išsirinko iš tokios gausybės dovanotų knygų.

 „Vyturėlio“ gimtadienio šventės rėmėjai: UAB „Kanrugė“, UAB „Vilguva“, UAB „Daivida“ ir UAB „Citma“. Jų dėka turėjome galimybę pavaišinti savo šventės svečius ir darželio bendruomenės narius. Nuoširdžiai dėkojame.

Gimtadienio šventės akimirkas įamžino mero patarėjas Linas Katilius ir profesionalus fotografas Vidmantas Pėželis. Ačiū už pagautas vaikų ir visų šventės dalyvių emocijas.

„Vyturėli“, visada būk nuostabios vaikystės šalis, kurioje klega linksmi vaikų balsai, aidi skardus jų juokas ir skamba dainelės, pildosi svajonės, prasideda pirmos draugystės. Saugok visas vaikų paslaptis ir istorijas, kurios prisiminimų keliais atves pas Tave Tavo vaikus. Tegul čia dirbančių žmonių širdys būna atviros kiekvienam mažam žmogučiui, kiekvienai mažai širdelei. Tegul kūrybinės idėjos ir inovatyvūs sumanymai veda mus keliu, kuriuo eina VAIKAS❤❤❤ 

Pakruojo vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Maciūnienė

 

 

Close Menu