Ilgametė ir prasminga mūsų darželio tradicija – sveikatos savaitė

Jau daugiau kaip 20 metų gyvuoja mūsų darželio tradicija organizuoti sveikatos savaitę. Tai sporto, judėjimo ir džiugesio dienos, kai įtvirtiname, tobuliname įgytus mokėjimus ir įgūdžius, kartojame išmoktus judrius žaidimus, propaguojame ir skatiname sveiką gyvenimo būdą. Visą savaitę vainikuoja sporto šventė, kuri apjungia visą darželio bendruomenę. Labai prasminga, kai į sporto šventę susirenka visa vaiko šeima, sulaukiame svečių ir dalyvių iš kitų darželių, prisijungia policija, medikai, visuomeninės organizacijos.

Labai gaila, kad visuotinis karantinas ir noras nesusirgti jau antrus metus neleidžia mums susirinkti į bendrą sporto, sveikatos ir judėjimo šventę. Išradingai ir kūrybiškai galvojanti sveikatą stiprinančių renginių organizavimo grupė pasiūlė naujų būdų, kaip saugiai, sveikai ir išradingai organizuoti sveikatos savaitę ir linksmai sportuoti. Sveikatos savaitės renginiai ir veiklos, sporto šventė koncentravosi kiekvienos grupės kolektyve. Grupių komandos puošėsi vienodais marškinėliais, mankštinosi pagal vieną dainelę, kuriai patys sugalvojo judesius.  Sveikatos ratelyje kalbėjosi apie sveiko maisto svarbą, apie saugią aplinką ir diskutavo probleminiais klausimais: „Kad būčiau sveikas, man reikia būti švariam?/!…“, „Kai sveikas, tai ir linksmas?/!…“ Kiemelyje džiaugėsi spalvų, muzikos ir juoko terapija, laidė aitvarus, pūtė muilo burbulus, piešė kreidutėmis, gainiojo balionus po žydinčią pievą!

Tėveliai prisitaikė prie dabartinių sąlygų ir jau įprato savo atžalų  sportišką ir linksmą veiklą matyti grupių feisbuko paskyrose, tuo pačiu prisijungdami prie sportinės savaitės pasiūlytų temų ir žaidimų iš savo namų. Labai smagu ir gera žinoti, kad ši tradicija gyvuoja jau ilgus metus ir  savo gyvybinga energija užkrečia visus sveikatos stiprinimo ir puoselėjimo virusu.

Visas grupes jungianti nuotaikinga mankštos dainelė ir grupių komandų nuotraukos „subėgo“  į bendrą filmuką, kuris paskelbtas mūsų darželio feisbuko paskyroje.

 

Sveikatos programos įgyvendinimo darbo grupės narė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Žiubrienė

 

rp

Close Menu